Skip to main content

KÜRDİSTAN’IN GÜNEYİ’NDE YAŞANAN KRİZİN NEDENİ

Kürdistan’ın Güneyi’nde yaşanan krizin esas nedeni milli bir siyasetin ve bunun üzerinde yükselen milli birliğin yokluğudur. Siyasi ve ekonomik krizde buradan kaynaklıdır. Ve bu durumdan diretilmektedir.

Çift ve daha çok başlılık hakimdir. Parlemento işlevsizdir. Başkanlık tartışma konusudur. Herkesi temsil eden bir hükümet ortalıkta yoktur. Milli ordu, istihbarat, bürokrasi paramparçadır. Ekonomi üzerinde denetim yoktur.

Kurtuluş mevcut olan partilerin bir araya gelip sorunu çözmekten değil, Kürd millet düşmanı sömürgecilerimizin başkentlerinden aranmaktadır.

Silêmanî, Gösteriler ve Düşündürdükleri

Çeşitli  Kürd  çevrelerinin  bilinçli  yada  bilinçsiz her hangi bir  Kürd şehri  hakkında  sarf ettikleri  negatif  sözler  her zaman  beni  rahatsız etmiştir.

Bu  son  yıllarda da   siyasal nedenlerden  dolayı    Silêmanî’ye   hakaret eden  ve  yargılayanlarda  bir  hayli çoğalmış   bulunuyor.    Hatta  bazıları   hızlarını  alamayarak   “Osmanlı devletinin  Kürd Mirliklerine  saldırısının  sorumluluğunu da  Abdurrahman Paşayê Baban’nın “  üzerine  atabiliyorlar.. 

KÜRDİSTAN'DAKİ SON GELİŞMELERLE İLGİLİ OLARAK, SAYIN  MÜSLİM KORKMAZ İLE RÖPORTAJ

Sevgili Müslim Korkmaz  Yoldaşı  Kaybettik!!

 

Sevgili  Müslim  Korkmaz  Yoldaş  yıllardan beri   ciddi  sağlık  sorunlarıyla  mücadele  ediyordu.   Bir kaç  defa  ölümün kenarında   geçti..   Bugün  Müslim  yoldaş   fiziki  olarak   ailesine, arkadaşlarına  ve   yoldaşlarına    veda  etti.   O  hep    sevenlerinin  kalbinde  ve  anılarında   yaşayacaktır..!!!!

 

Oxir be  Brayê  min!!!

  Oxir be  Hevalê  min  Oxir be!!!!

 

Sorunlar  Hep Aynı !!!!

 

 

Aso Zagrosi

 

Geçenlerde  ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Blinken, ABD Başkanı Barack Obama'nın DAEŞ Karşıtı Uluslararası Koalisyon Özel Temsilcisi Brett McGurk, yeni Bağdat Büyükelçisi Douglas Silliman ve  ABD'nin Irak'taki Askeri Kuvvetleri Komutanı General Stephen Townsend  oluşan   ABD  heyeti  Hewlêr’e  gelerek    Kek Mesud Barzani ve  Kürdistan Hükümetinin  yetkilileriyle  görüştü.

 

Ölüme Teşhis Konuldu!!!

Ölüme çare bulundu.

Teşhis konuldu.

Kürd/Kürdistan sorunun çözümü.

Şaka değil bu.

Dün gece geç saatlerde bir “arkadaşım“ telefon etti.

Eden kişi sıradan biri değildi.

“Uluslararası Ölüme Çare Bulma Derneği“nin Kürd üyesi.

Dernek uzun bir süredir ölüme çare bulma arayışındaydı.

Dün yeri “gizli“ tutulan bir mekanda bir konferans yapılmıştı.

Bizim Kürd üye konferansa bir sonumda bulunmuştu.

Bir yığın “bilimsel“ ıvır-zıvır saydıktan sonra demiş ki.

KÜRDLERİN İÇ KAVGASI KÜRDLERİ KÜRD DÜŞMANLARINA MAHKUM EDİYOR!!!

 

Aso Zagrosi

Dr. Şerefkendi ve arkadaşlarının ölümü üzerine tam 24 yıl geçti. Kürd ve Kürdistan düşmanı İran olan İran devleti 17 Eylül 1992 tarihinde Almanya’nın başkenti Berlin de Dr. Şerefkendi ve arkadaşlarını alçakça katletti. Almanya mahkemesi 10 yıl uğraştıktan sonra verdiği kararda İran devletinin tepesindeki kadroları sorumlu olarak tespit etti.