Skip to main content
okuma zamanı
dakika
okunmuş

SİZLER BU HALKI YÖNETMEYE LAYIK DEĞİLSİNİZ

Sat, 02/23/2019 - 21:29
1 comment

Ülkemizin güney parçasında halkımıza sömürgeci Arap barbarların yıllarca uyguladığı zulüm ve jenosidler yetmiyormuş gibi şimdi sizlerin sömürgeci Türk ve Fars devletleri ile geliştirdiğiniz ilkesiz-sınırsız vede “stratejik”kardeşlik ilişkileriniz bu sömürgeci güçlerin Güney Kürdistan’da halkımızı katledmelerine zemın hazlrlamış ve bu gün ortaya çıkan sonuca vesile olmuştur.

Güney Kürdistan topraklarının önemli bir bölümü sizlerinde onayı ile Türk ve İran sömügeci devletleri ve bunlara bağlı paramiliter güçlerin karargahlarına ve operasyon alanlarına dönüşmüş durumdadır. Sömürgeci güçler sizlerinde onayı ile elde ettikleri bu askeri konumlanmayı Kürt halkına vede gerektiğinde sizlere karşı kullanmaktan geri durmadılar.Bunun pıratik sonuçlarını 2017 yılındaki referandum sürecinde hep birlikte yaşayıp gördük.
Son bir yıllık zaman dilimi içinde Güney Kürdistan’da Türk devletinin hava saldıraları ve karadan yürüttüğü askeri operasyonları sonucunda 60’tan fazla sivil Kürt insanı yaşamını kaybetti.Ayrıca yüzlerce Kürt köyü Sömürgeci Türk devleti tarafından boşaltıldı.

Bu gün Şeladıze’de yaşananlar bölgede Türklerin uyguladığı öldürme ve zulmün bardağı taşıran son damlasının bölgedeki Kürt halkının sele dönüşen direnişine vesile olmuştur.
Erbilden Güney Kürdistanı yöneten siz basiretsiz ve ulusal cesaretten uzak hükümet ve yöneticiler sömürgeci Türk devletinin bu moğol saldırılarını andıran yıkımlarına Kürt köylerinin boşaltılmasına vede sivil insanların öldürülmesine tepki göstermeyi bir tarafa bırakalım adeta seyirci kaldınız.

Sİz KDP’liler sözüm ona Türk devletini arkanıza alarak öbür taraftan YNK”liler ise İran sömürgecilerini arkalarına alarak bir birinizi Kürdistan’da nasıl mat edip alan üstünlüğü saglayarak küçük pırensliklerinizde saltanatınızı sürdürüp bu ülkenin doğal zenginliklerini ve rantını nasıl sahipleneceğinizin düşkünlüğü ve hesapları içine düşmüştünüz.İşte sizlerin bu Kürt ulusal davası ile ilişkili olmayan kirli hesaplarınız ve sömügecilerle geliştirdiğiniz ilkesiz ilişkileriniz bugün ortaya çıkan bu sorunlara zemin hazırlamıştır.

Bugün Şeladızede sömürgeci Türk devletinin askeri karargahına karşı direnşe geçen yurtsever Kürt halkına yönelik siz Erbildeki yöneticelirin açıklamaları utanç vericidir.Türk devletinin Kürt insanlarını öldürmelerine karşı tek bir pırotesto içerikli açıklamada bulunmazsınız ama lakin bu meşru direnişe vesile olmuş vatansever bireylerin acığa çıkartılıp cezalandıracağınızı Kürt katillerine beyan edip birde üstüne üstlük bunlardan özür dileyeceksiniz.
Sömürgecı barbarlardan yaşadığınız ölüm korkularınızın ecelinize fayda sağlayacagını sanmıyorum.

Vatansever bir Kürt olarak sizlerin bu gelişmeler karşısındaki duruşunuzu ve tutumunuzu şidetle pırotesto ediyorum.

Yeni Yorum yaz

The comment language code.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Category