Skip to main content
okuma zamanı
dakika
okunmuş

KÜRTLER SİZİN SÖMÜRGECİ DEVLETE KARŞI POLİTİK KONSEPTİNİZ NEDİR?

Sat, 06/02/2018 - 22:36
1 comment

SÖMÜRGECİ TÜRK DEVLETİ KÜRT ULUSUNA KARŞI İMHAYA DAYALI NET POLİTIK BİR KONSEPTE SAHİP.

Hesenê Dersimî - Sömürgeci T.C devleti Kürt ulusuna karşı zamana yaydırılmış sistematik bir soykırım uygulamaktadır.Bu soykırım uzun yillar Türk ulusal ve muhafazakar kanadını temsil edenler tarafinda hayata geçirildi.Son 16 yildir kendisine müslümanim diyen muhafazakar ve faşizan kesimler tarafinda bir üst boyuta siçratilarak bu soykırım uygulamalarını güney batı Kürdistan ve güney Kürdistan alanlarına taşıyıp Kürt ulusuna karşi topyükün bir soykırım politikası uygulanmaktadir..Diğer taraftan bu uygulamaların sonucu milliyonlarca Kürt insanı tarihi yasam alanlarından zor ve şidetle ile çıkartılarak göç etmek zorunda bırakılmışlardır.Sömürgeci T.C devleti bir taraftan bu soykırımı hayata geçirirken diğer taraftan Kürdistan'in demografik yapisını değiştirmek için somut pıratik adımlar atmaktadır.Güney bati Kürdistan'ın Efrin bölgesini uluslararası hukuka aykırı olarak vede hiçe sayarak sözüm ona kendisini çağdaş,medeni ve insan haklarına bağli ve hukukun üstünlügünü savunduğunu idda eden iki yüzlü batı Avrupa devletleri ve dünyanın diğer egemen güçlerinin sessizliği ve kayıtsızlığından cesaret alarak Efrin bölgesini Kürtsüzleştirip ağırlığı Araplardan olusan cihadist katiller sürüsünü Efrine yerleştirmiş bulunmaktadir.
Sömürgeci Türk devleti iç ve diş politakasını ayrıca uluslararasi ittifak arayışlarının tamamını Kürt ulusuna yönelik uyguladığı soykırım politikasi üzerine ve Kürd ulusunun Kürdistanin dığer parçalarında kendi ulusal haklarını kazanmasını ne pahasına olusa olsun engelleme üzerine şekillendirmiş durumdadır.
Kürt ulusu soykırıma ülkesi Kürdistan Türk sömürgecileri tarafindan korkunc bir yıkima tabi tutulurken sözüm ona geniş Kürt halk yığınlarina önderlik ettiğinı idda eden siyasal örgütler ulusal ve Kürdistani bir politikaya sahip olmayı bir tarafa bırakın adeta Kürt ulusunun haklı ve meşru olan insani davasına sırt çevirmiş durumdadırlar.
Kürt ulusunun kuzey Kürdistanda son kırk yıllık zaman dilimi içerisinde büyük ve ağır bedeler karşılığında ortaya çıkardığı kazanım ve mevzileri sömürgeci soykırım ve yıkım kararlarının alınıp hayata geçirildiği Türk devlet parlementosu ve kurumlarına entegre,eritme,sisteme hapis edip tasfiye etmekle meşguldurlar.Kürt ulusu sadece sömürgeci yıkım ve soykırım ile karşı karşı bulunmamakta ayrıca ciddi bir iç ihanet ve tasfiye ile karşı karşıya bulunmaktadır.
Ulusumuzun ölüm fermanlarının alındığı kurumlarda yer almayı adeta kendileri için hayati ve varlık nedeni görenler Kürt ulusal davasının savunucuları olmaktan ziyade sömürgeciliğin Kürt ulusu içindeki entegrasyon merkezleri göreveni üstlenmiş durumdadırlar.
Kuzey Kürdistanda siyasal atmosfere damgasını vuran bu korkunç tabloya rağmen Kürdistanlı bağımsızlığı savunan vatanseverler Kürt ulusal devrimcileri sayısal olarak fazla değil iseler dahi ulusal ve tarihi sorumluluk bilinci ile hareket etme görevi ile karşıya karşıyadırlar.
1.Sömürgeci devletın Kürdistandaki kurum ve kuruluşlarının resmiyetini ve varlığını kabül etmeyip red etmek.
2.Sömürgeci devletin varlığını ve işgalini Kürt ulusu içerisinde resmileştirip içselleştirmek isteyen iç ihanet odaklarına karşı mücadele etmeyi temel görev olarak önüne koymalısın.
3.Sömürgeci devletin resmiyetini ve parlementosunun bağlayıcılığını her şart altında red etmelisin.
4.Kürt ulusunun kendi kaderini tayin etme hakkını şartlar ne olursa olsun sonuna kadar savunup sömürgeci güçler ile pazarlık konusu dahi edilmesini kabül etmeyip şidetle red etmeliyız.
5.Kürt ulusal davası insan hakları ve demokrasi yolu ile çözülecek bir sorun olmaktan öte Kürt ulusunun işgal edilmiş ülkesinin toprak sorunudur.
6.Sömürgeci Türk devlet sistemine resmiyet kazandıracak hertürlü demokrasi sahtekarlğı ve oyununu boşa cıkarmayı ulusal görev olarak görmelisin.

YILGINLIK VE TÜRK SÖMÜRGECİLİĞİNE ENTEGRASYON TESLİMİYETE.
ULUSAL DEVRİMCİ HATTA DURUŞ VE DİRENİŞ ÖZGÜRLÜĞE GÖTÜRÜR.

Yeni Yorum yaz

The comment language code.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Category