Skip to main content
okuma zamanı
dakika
okunmuş

CESUR VE DIK DURALIM

Tue, 09/26/2017 - 21:18
1 comment

CESUR VE DIK DURALIM TÜRK,ARAP VE FARS BARBARLARININ KARSISINDA DIZ CÖKMEKTENSE ULUS 
OLARAK AYAKTA ÖLMEYI TERCIH ETMELIYIZ.

Kürdistan'li yurtseverler, devrimciler halkimiz ülkemizin güney parcasinda basta sömürgecilerin her türlü tehdit ve santajlarina ragmen vede uluslararasi güclerin ulusumuzun özgürlügünü bilinmez bir tarihe erteleme cabalarina ragmen bütün olabilecek riskleride alarak referanduma gidip ulusal iradesini cok güclü bir sekilde ülkemizin güney parcasinda bagimsizlik yönünde ortaya cikarip tarihsel ve ulusal sorumlulugunu yerine getirmistir. Ortaya cikan sonuc Kürdistan'nin dört parcasinda ve diaspora Kürtleri arasinda büyük bir sevince yol acmistir ve ulusumuzun özgür gelecegine yönelik umuda dönüsmüstür
.
Sömürgeci barbarlarin savas tehditleri, ambargo ve abluka girisimleri devam etmektedir. Suan itibari ile her Kürdistanli yurtsever ve devrimciye ciddi görev ve sorumluluk düsmektedir.Sömürgeci güclerin ülkemize yönelik fiili saldiri baslatmalarini beklemeden basta Kürdistan zemininde olmak üzere bütün dünyaya dagilmis Kürt ulusunun bireyleri olan bizler üc temel noktada calisma guruplari olusturup simdiden ülkemizin güney parcasini ve halkimizin kazanimlarini savunmak icin cok ciddi bir calisma icerisine girmek zorundayiz

1.Sömürgecilerin ülkemize yönelik fiili saldiri baslattiklari andan itibaren basta güney Kürdistan parlementosu olmak üzere siyasal önderliginin cagrisi ve talebi oldugu andan itibaren Ülkemizin güney parcasina gidip isgalci güclere karsi savas cephelerinde savasmaya kendimizi hazir halde tutmaliyiz.
2.Dünyanin bütün kitalarina dagilmis Kürt ulusunun bireyleri hummali ciddi bir diplomatik faliyet icine girip basta Kürt ulusunun dostlarinida calisma guruplarina alarak bulunduklar ülkelerin siyasal yönetimleri ile iliski gelistirip Kürt ulusunun mesru olan kendi kaderini tayin hakkini desteklemeleri yönününde tavir takinmalarini talep edip Türk, Arap ve Fars sömürgecilerinin saldirilarini kinamalarini ve yaptirim güclerini kullanarak bu devletlere yönelik siyasal ve ekonomik tedbirler almasi yönünde zorlamak gerekir.Ayni keza bu ülkelerin sivil toplum örgütleri ve demokratik kamuoyunu Kürt ulusunun hakli ve mesru davasina kazanarak kendi ülkelerinin siyasal yönetimleri üzerinde baski olusturmalarini saglamaliyiz.
3.Ambargo ve ablukaya karsi ülkemizin güney parcasinda ulusumuzun ihtiyaci olabilecek temel yasam malzemelerinin temini ve bu malzemelerin ablukaya ragmen Kürdistana ulastirmanin yol ve yöntemlerini bulmaliyiz. Her Kürdistan'li yurtsever ve devrimci elinde bulunan ekonomik olanaklarinin önemli bir bölümünü simdiden ulusal savunma icin planlayip hazir halde bekletmelidir.

Yukarida üc madde halinde kisaca belirledigim calismalar Güney Kürdistan parlementosu ve siyasal iradesinin pilanlamasi ve kordinesine bagli olarak yürütülmelidir. Gün görev ve sorumluluk günüdür.Yarin gec olmadan bugünden baslayip bu calismalari yürütecek calisma guruplarini olusturalim Güneyden gelecek bir talimattan sonra hemen harekete gecip bu tarihsel momente üzerimize düsen sorumlulugu yerine getirelim.

VATAN SAVUNMASINA HAZIR OLALIM, ÖRGÜTLENELIM TEK VUCUT OLARAK DIRENIP SÖMÜRGECI BARBARLARA DÜNYAYI DAR EDELIM. YASASIN BAGIMSIZ KÜRDISTAN.

Yeni Yorum yaz

The comment language code.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Category