Skip to main content
okuma zamanı
dakika
okunmuş

SÖMÜRGECI TÜRK DEVLETININ SALDIRILARINA KARSI CIKMAK ULUSAL GÖREVDIR

Wed, 05/03/2017 - 14:20
1 comment

Türk ordusu bugün basta güney bati Kürdistan olmak üzere, Güney Kürdistan'nin Sengal bölgesine yönelik olarak uluslararasi bütün kurallari hice sayarak hava saldirilarinda bulunup bir kez daha Kürd ulusuna yönelik isgal sinirlarinin disinda dahi düsmanligini ve barbarca yaklasimini ortaya koymustur.


YPG basin bürosunun aciklamalarina göre 20 YPG,YPJ savascisi sehid düsmüs ve 18 savasci ise yaralanmistir. Ayni keza Sengal bölgesinde pesmerge mevzilerine yönelik saldirilarda 5 persmerge sehit düsmüstür. bunun disinda Yezidi milis gücleri ve HPG nin bulundugu mevzilerine yönelik saldirilar gerceklestirilmis lakin kayip ve yaralilar konusunda kamuoyu ile paylasilmis net bir bilgi suana kadar bulunmamaktadir.


Bütün Kürdistanli gücler, aydinlar ve sahsiyetler ulusumuza ve ülkemize karsi gelistirilen bu babarca saldirilara karsi tek ses ve yürek ile hareket etme sorumlulugu ile karsi karsiyadirlar.

Lakin su ana kadar Güney Kürdistan hükümetinin bu saldirilari protesto eden vede uluslararasi kurumlari tavir almaya yönelik ne bir cagrilari nede Türk sömürgecilerinin barabarligini protesto eden bir aciklamalari söz konusu degildir. Bu tutum ileriki süreclerde tehlikeli sonuclara yol acabilir vede Türk sömürgecilerine yaptiklari barbarligin sanki mesru bir durummus ruh halini saglayabilir.
PYD nin saldirilari protesto eden ve koalisyon güclerini sorumluluga cagiran bir aciklamalari bulunmaktadir. Bunun ötesinde KDP nin durumun kabul edilmez olduguna yönelik bir aciklamasi söz konusu lakin bu aciklamada sanki olayin sorumlusu PKK imis gibi talihsiz ve kabul edilemez bir aciklamada bulunmustur.Bunun disinda pesmerge bakanliginin PKK güclerini sengalde cekmesi yönünde aciklamasi söz konusu. pesmerge bakanligi ülkemizin güney parcasinda kendi egemenlik alanlarinda yabanci güclerin bulunmasinda rahatsiz iseler ilk önce Türk sömürgecilerinin basta Bamerni, besika ve diger alanlardaki askeri güclerini güney Kürdistan'dan cekmesini talep etmelidir. Sonra PKK ye gerektiginde bütün Kürtler sizlerle beraber ortak tavir gelistiririz. Samimiyetiniz konusunda ciddi kuskular söz konusu. Kürdistani sömürgeci ordulara acik tutacaksiniz lakin kürt gerilalarindan sengali terk etmesini talep edeceksiniz.

Sömürgeciler ülkemize saldirmislar sizler buna sert tavir takinip uluslararasi kurum ve gücleri görev almaya cagrida bulunacaginiza PKK yi suclayan aciklamalriniz büyük bir talihsizlik vede sömürgeci Türk devletini cesaretlendiren bir tutum olarak görüyor ve protesto ediyorum. Bu tutum ülkemizi sömürgeci saldirilara acik hale getirecektir. Kürt siyasl gücleri kendi ic sorunlarini sömürgecilere havale edemezler. Basta Güney Kürdistan Hükümetini, KDP,YEKITI ve GORAN hareketi ve bütün kürdistani gücleri sorumlu davranmaya bu barbarca gerceklestirilen Türk saldirilarina karsi ortak tavir alip protesto etmeye davet ediyorum. Her kürdistanli bulundugu alanlarda sesini yükseltmeli Kürd ulusu ve ülkesine yönelik bu saldirilari protesto etmelidir

Yeni Yorum yaz

The comment language code.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Category