Skip to main content

Kürdistan’ın Güneyinde KDP Dışında Diğer Tarafların Hiç mi Haklı Tarafları Yok!!!

 

Aso Zagrosi

Kürdistan’ın  Güneyinde  yaşanan gelişmeleri  takip  ederken,   Güney’de  var olan farklı  kesimlerin   söylediklerine   bakmaya  çalışıyorum.   Güney  Kürdlerin  ezici  çoğunluğu  yaşanan  gelişmelerden   rahatsız.    Kuzey  Kürdlerin  bir  kesimi  ise   Güney’e  ilişkin  ayakları havada   gerçeklerle  hiç alakası  olmayan  değerlendirmeler  yapıyorlar.

YNK BU KRİZİ DE AŞAR!!!

 

Aso Zagrosi

 

YNK’nin  iç çelişkileri  yıllardan beri   vardı. 2  gün  önce    Kosret Resul Ali ve  Dr.  Berhem Salih  önderliğinde  bir  grup YNK  yöneticileri   kamuoyuna yaptıkları  açıklama  ile  bu  çelişkelerini  duyurdular.

YNK  içinde  her  zaman  kanatlar   oldu.   Hatta   YNK  kurulduğu zaman  dahi  Bizutnewey Sosyalist,  Komela ve  Xeta Gişti’den  oluşan  adeta   “Yarı Cephe”   gibiydi.    Tarih boyunca  YNK’den  bir çok ayrılma  oldu ve  bir çok defa  da yeniden  YNK’ye  katılmalar  oldu. 

Neçirvan Barzani : İran’ ın Güvenliğini Tehdit Eden Yıkıcı Akımlara Karşı Duracağız.

*Kurdistan Bölge Hükümeti Tahran Dışilişkiler temsilcilerden Abdullah Salih İran resmi haber ajansi İrna” ya yaptığı açıklamada, Kurdistan Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani Kurdistan Bölgesi Güvenlik Komitesi ile yaptığı toplantıda ‘’ İran’ ın Güvenliğini tehdit eden hiç bir Hiç grup, Parti yada kişilere izin vermeyeceklerini, Kurdistan Bölge Hükümeti İran’ ın ulusal güvenliğini tehdit eden yıkıcılara karşı mücadele edeceğini söyledi. 24. 08. 16

Heseke Savaşı; Kurd, Rusya ve Amerika Arasında Yeni Bir Sürecin Başlangıcıdır.

Suriye’ deki kriz günden güne daha da ağırlaşıp derinleşiyor. Bazı siyesi gözlemciler Heseke savaşı; Suriye ve YPG-Suriye Demokratik Güçleri arasında yeni bir savaş cephesini açtığını vurguluyorlar. Siyasi-Politik uzmanlar bu süreci bir kaç senaryo ile durum tespiti yapıyorlar.