Skip to main content
okuma zamanı
dakika
okunmuş

KÖLN «BAĞIMSIZLIK FESTİVALİ» VE BOŞLUĞA DÜŞEN KARŞITLIK !

Tue, 08/29/2017 - 01:26
1 comment

KÖLN «BAĞIMSIZLIK FESTİVALİ» VE BOŞLUĞA DÜŞEN KARŞITLIK !

 

Mehmet Müfit

 

Bir kaç günden beri, bende rutin bir davraniş olmamasina rağmen, her sabah Facebook sayfama bir göz atiyorum referandum bağimsizlik karşiti olanlarin reaksiyonlarini görmek için. NADA. 

 

 

Ne oldu, dillerini mi yuttular? Son derece agresif bir biçimde, her lahza ve her gün, olmadik bahaneler ve gülünç argümentlerle, desinformation ve düşmanin langajiyla referandum isteği ve icraatina karşi kampanya yürütenler sus-pus olmuşlar; on binlerin buluştuğu «Köln Bağimsizlik Festivali»ne ilişkin en ufak bir yorum dahi yok!?!? Bu sözde bağimsizlikçilara ne oldu? 

 

 

Söylenmesi gerekenler az da olsa bu güne kadar ifade edilmeye çalişildiğindan; kisa bir yorumla bakalim, bu festival bize neyi gösterip ögretiyor? 

 

 

Birincisi, PKK’nin yurtsever kitleler üzerindeki «monopolu» kirilmiştir. Bu ayni zamanda, içe sindirilemeyen «Türkiyeciliğe» karşi ciddi bir vatansever «reaksiyon» olduğunun göstergesi olmuştur. Kürd milletine ve davasina dayatilan «Türkiyecilik» çökmüştür. Bağimsizlik duygu ve isteğin güçlü bir şekilde dişa vurmasi ve kendisini ifade etmesidir bu «Festival». Esasinda, «Türkiyeciliğin» kitlesel protestosu gerçekleşmiştir Köln’de.

 

 

İkincisi, kitlelerin, son bir-iki seneden beridir güney Kürdistan’dan güçlü bir şekilde, ulusal ve uluslararasi zeminlerde esen bağimsizlik rüzgariyla motive olduklarini, bu yönlü bilinç edindiklerini göstermektedir. «Türkiyeciliğin» antidotu (panzehiri) olan bağimsizlik cereyaninin bir ifadesi olmuştur Köln bulusmasi. Biz bağimsizlikçilar için esas olan bu gelişmedir, yani «Türkiyecilikten» kitlesel kopuşun olmasidir. 

 

 

Üçüncüsü, referanduma karşi geliştirilen apolitik argumentlere dayanan kampanyalarin çöktüğünü ve kitleri etkilemediğini ispatlamiştir bu festival. Referandum karşiti olanlara kitle cevap vermiştir. Referandum karşitlari, siyasi körlüklerinden dolayi boşluğa düşmüşlerdir. Bu ayni zamanda, niyetler ne olursa olsun, gelinen yerde milli duygu ve hissiyattan  kopuşlarini da ifade eder. Bağimsizliğin sözde şampiyonlari bundan sonra uyanacaklar mi?  Sorancada dendiği gibi, «ba bizanin çon dibe»... 28.08.2017

 

Mehmet Müfit

Yeni Yorum yaz

The comment language code.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.