Skip to main content
okuma zamanı
dakika
okunmuş

OK YAYDAN ÇIKMIŞTIR. SEBEPLERİNİ TARTIŞMANIN ANLAMI KALMADI

Mon, 12/19/2016 - 07:03
1 comment

Davut Kurun

Bir japon atasözü ''japonlar tahlike gelmeden tedbirlerini alır, türkler tehlikeden kaçarken tedbirleri tartışır''der.

Neden böyledir bilmem ama bilinen tek şey her sorunu silah ve şiddetle çözmelerinden kaynaklıdır. Sanayi, sanat, edebiyat, eğitim, teknoloji, bilim alanlarında değil ama dünyada güçlü bir orduya sahip oldukları ile övünürler ve bütün sorunlarını da silah ve şiddetle, güvenlikçi mantıkla çözme yanlısıdırlar. Diger çözüm yollarını, uzlaşma, farklılıkları kabul etme, tolere etme, başkaları ile birlikte yaşama alışkanlıkları yoktur. Bugün Ankaraya silah tüccarlarının, lobi şirketlerinin temsilcilerinin akin ettigini tahmin etmek herhalde abartı olmaz. Çünkü Ankara'da bilimin, mantığın,demokrasinin pazarı yok, silah ve lobi şirketlerinin pazarı vardır. Unutmamak gerekir ki, köşeye sıkıştırılan kedi bile pençesini kaldırır. Tayip Erdoğan ve T.C hükümeti, yanında olmayan herkesi hain ve terörist ilan etmiştir. Bununla da yetinmeyerek komşu ülkeleri, askeri ve siyasi işbirliği halinde olduğu ülkeleride teröristlerin işbirlikçileri ilan etmiştir. Gerçek şu ki, en büyük terörist güç T.C.dir. Terörist ilan ettiği güçler ise mesruu müdafaa icindeki demokrasi güçleridir. Dünya bunu gecte olsa anlamıştır.

Birinci dünya sonrasındaki yeni dünyada Kemalist iktidar, T.C 'yi tek ulus tek vatan, tek dil, tek bayrak, Rum, Ermeni Potnus, Kürt kanları üzerine kurdu. İkinci dünya savaşı sonrasi dünya demokrasi cephesinin zaferi ile dünya yeniden şekillenirken Türkiye anti-Sovyet tutumu ile NATO içinde eski konumunu ilkelerini korudu. 68 kuşağı olarak adlandırilan hareket, Avrupa demokrasisi içinde siyasi ve kültürel yeni kazanımlar getirirken, Türkeyede 12 mart askeri darbesi ile bu gençler terörist ilan edildiler, işkencelerden geçirildi idam edildiler, illegaliteye itildiler ve bugüne kadar da Avrupa'da esamesi yokken, Türkiye'de bu örgütlerin mücadelesi hala süregelmektedir. Çünkü Türkiye şiddet yoluyla çözüm dışında başka bir çözüm şeklini bilmez, ona sürekli bir düşman lazım. Türkiye kadar ''terörist'' örgüt yaratan başka bir devlet yoktur. Bugün türk devletinin terörist dediği örgüt sayısı kaç tanedir, bir ''anadan doğma terörist''(!) olarak bilmiyorum.

Tayip Erdoğan'ın önderliğindeki militarist güçlerin topyekün kartliamları saldırıları, Kürdistan halkının orta-doğu ve dünya demokrasi güçlerinin meşru müdafaa duvarına çarpmıştır ve kırılmıştır. Işıd yenilgisinden sonra bölgemiz yeniden şekillenecektir. Bundan sonra söz ve karar sahibi olan, Türkiye, Suriye, Irak, Iran sömürgecilerinin,etnik ve dini faşist güçlerin değil, başta Kürdistan olmak üzere bu ülkelerdeki demokrasi güçlerinin olacaktır. ''Rüzgar eken Fırtına biçer.'' Bu Fırtınanın önünde sürüklenenlerin, ''nerde hata yaptık'' demeleri artık sonucu değiştirmiyecektir. Ancak umalım ki .bu güçler daha fazla vahşete , katliama yol açmadan, tarihin hükmünü ve halkların iradesini kabul ederler, gelecek kuşaklara bu hatalardan ders çıkarmaları için ögretici bir miras bırakırlar.

19.12.2016

Yeni Yorum yaz

The comment language code.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Category