Skip to main content
okuma zamanı
less than
1 minute
okunmuş

CASTRO ÖLMÜŞ KİME NE

Sun, 11/27/2016 - 09:32
1 comment

 

Fidel Casto'nun ölumu dolayisiyla yuzlerce yorum ve paylaşım okudum. Ezici çoğunluğu  eski solculardan gelmesi ise bana bayağı gülünç geldi. Özel olarak ise geçmişte  Sovyetlerin kuyrukcusu durumunda olan çevrelerin çok heyecanlı  paylaşımları   daha gülünç geldi.

Yahu dün sizler değilmiydiniz Esad, Saddam, Humeyni, Hayla Selasi, Nejibullah ve daha aklıma gelmeyen bir çoğunun anti emperayalist olduğunu söyleyenler ?

Melle Mustafa'nin emperyalizm usage  oldugu söyleyenler

 kimlerdi ?

Güney Kurdistan Napalm bombalarıyla harabeye çevrilirken Castro'dan daha ahlaksızca bunu savunan dünün  "solcusu" bu günün  dönekleri geçmişiniz ile ilgili olarak iki kelimelik bile olsa bir öz eleştiri yapmadan Castro ile ilgili hangi yüzle yazıyorsunuz dogrusu insanda biraz ar olmalı derim.

Fidel ile ilgili olarak bir cok laf eden Fidel'in eski Kürd yoldaşları olması ise kaderin bir cilvesidir. Dün Kürd  "sol" çevrelerinde en az Fidel kadar günahkar olan Kurdlerin bu gün Saddam, M. Kemal veya "anti" emparyalizm gibi şeyler üzerinden Fidel ile ilgili olarak elestiriler yazmasi ise bana gerçekten komik geliyor. Ne eskinin faturasını ödemis nede bir öz elestirisini yapmayanlarin Fidel ile ilgili olarak kamyon kamyon laf etmeleri sandıkları gibi günahlarının affını   sağlamıyor. Aksine bize ne kadar günahkar olduklarını  hatırlattıyor.

Fidel bu gün değil Che öldüğü gün  ölmüştü. Daha dogrusu Che Bolivya'ya gittiginde Fideli'i  öldürüp gitmişti.

 

Hasan Doğan

Yeni Yorum yaz

The comment language code.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Category