Skip to main content

İşgaline kılıf giydiren devlet

Çiya Artos

Efrin işgaline ‚ „Zeytin Dalı Harekatı“ dediler. Türkler tarih boyunca işgal ve çapul şavaşlarına hep barış kılıfı giydirmeye çalışmışlardır. Yunanlıların şu atasözünü hatırlatıyor: „Eğer Türkler barış istiyoruz diyorlarsa, siz bilinki savaş yoldadır.“ Zeytin Dalı harekatı tamda bunun bir ispatıdır. Barışın sembolü olan zeytini, çapul savası için kullanıyorlar. Mezopotamya’nın bereketli topraklarını çöle çeviren Türkler, bu topraklarda kana doymadılar.

Çağrı | Tevgera Kawa

Sömürgeci-faşist TC’nin , karadan ve havadan büyük bir askeri güçle Efrine saldırısını şiddetle kınıyoruz.  Bu işgal ve soykırım hareketinin bir an önce son bulması, dünya kamuoyunun harekete geçmesi, uluslararası kuruluşların ve güçlerin TC’ye geri adım attıracak önlemler almasını istiyoruz. Mücadelenin her biçimini kullanarak herkesi bu işgal saldırısına karşı mücadele etmeye çağırıyoruz.

AFRİN'DE TÜRK İŞGAL BARBARLIĞI KAZANAMAZ!

AFRİN’DE TÜRK İŞGAL BARBARLIĞI KAZANAMAZ!

 

 

M. Müfit

 

 

Afrin’e yönelik Türk işgal hareketi, barişin sembolü olan «zeytin dali» ismiyle başladi. Siz hiç insanlik tarihinde, bu kadar igrenç, bu kadar yalanci ve bu kadar aşağilik bir icraat gördünüz mü? Dünyada bir başka emsali yoktur Türk barbarliğinin ve yalanciliğinin. 

 

 

TÜRK DEVLETİ AFRİN'İ İŞGAL EDEBİLİR Mİ?

TÜRK DEVLETİ AFRİN’İ İŞGAL EDEBİLİR Mİ?

 

M. Müfit 

 

 

Bütün vatansever Kürdler tedirginlik içinde bu soruyu soruyor ve cevap bulmaya çalişiyorlar. Sorun oldukça ciddidir; Türk devletinin saldiri ve işgal emelleri pratiğe geçirilmeyi bekliyor.

 

 

Ancak, Afrin’i işgal etmek mümkünmüdür? 

 

 

GÜNEY KÜRDİSTAN’DA NE OLUYOR? ÇARE NEDİR?

GÜNEY KÜRDİSTAN’DA NE OLUYOR? ÇARE NEDİR?

M. Müfit

Güney Kürdistan’da, yaşam koşullari gittikce kotüleşen kitlelerin yöneticilere ilişkin hakli reaksiyonlarini anlamak gerekiyor. Ne var ki, yakip-yikmalara baş vurulmasi doğru değildir. Ayrica kitlelere karşi silah kullanilmasi da son derece yanliştir. 

Sonuçta dokülen Kürd kanidir. Son derece vahim bir durumla karşi karşiya bulunuluyor.