Skip to main content
okuma zamanı
dakika
okunmuş

Terörist Türk Devleti İnsanlık İçin Tehdit Oluşturuyor

Sat, 03/30/2019 - 22:49
1 comment

 

Terörist Türk Devleti İnsanlık İçin Tehdit Oluşturuyor

Bawer Zirek

 

Sömürgeci faşist Türk devleti tüm insanlık için büyük bir tehdit ve tehlike oluşturuyor. Geçici çıkarları için dünya güçleri buna ne zamana kadar sessiz kalacaklar? Avrupa’daki islami terör eylemlerinin arkasında Tr var.

Neu Zeland’da bir terör eylemi oldu. Brento  Tarrant adlı şahıs iki camideki insanları taradı. 50 kişi ölü, onlarca yaralı.  Olay büyük yankı yaptı. Bu insanlık dışı terör eylemi, haklı olarak insanların tepkisini çekti ve  dünya çapında kınandı.

Olay bir çok boyutuyla inceleniyor. En başta olay hastalıklı bir kişinin ruh hali ve bireysel davranışından mı kaynaklanıyor yoksa bir terör organizasyonun planlı eylemi mi? Bu terör organizasyonun arkasında bir terör devleti var mı? Henüz olay yeni olduğundan bütün boyutlarıyla açığa çıkmış değil, bunlar zamanla ortaya çıkacak .. Hemen hemen çoğu İslami teröristin Türkiye’den geçtiği gibi bu teröristin de hem kaçak şekilde, hem de Türkiye’de birkaç ay kalması düşündürücüdür. Buradaki ilişkileri açığa kavuşmadıkça Türk devleti terörist ilişkisi şüphe altındadır.

Tr’nin duruşu ve tutumu garip. Bir kez sadece, teröristi, terör eylemini değil, bütün “Hristiyan dünyasını” kendisinden olmayan herkesi hedef tahtasına koyuyor ve tehditler savuruyor. Karşıda bir savaş cephesi varmışçasına insanları galeyana getiriyor. Yasaklanmış görüntüleri Tayyib  mitinglerinde defalarca kitlelere izlettiriyor ve seçim propagandası olarak kullanıyor.

Türkiye’de Cuma namazlarından çıkan kitleler bazı dönemlerde “din” “vatan” düşmanı diye “İmamın çağrısı ve öncülüğünde”  adeta “pogroma” çıkarlar: Diğer savunmasız vatandaşlara saldırır mallarını yağmalar, çoluk çocuk demeden katlederler. Bu kez Neu Zeland’da tersi oldu. Cuma namazına gidenler saldırıya uğradı. Türkiye’deki saldırıların hiç biri devletten ayrı düşünülemez. Hemen hemen hepsi devletin bilgisi dahilinde planlanmış gizli veya açık operasyonudur.

Her nedense  Neu Zelanda’daki saldırıyı Türk devleti kendisine yapılmış gibi bir reaksiyon içerisinde. Bu bir müslümanın, aynı inanca sahip insanlara yönelik takınacağı tutumdan farklı. Nihayetinde çok sayıda müslüman devlet de aynı tutum ve reaksiyona sahip değil.  Neu Zelanda başbakanı cami saldırıları karşısında dünya kamuoyundan büyük takdir toplaması, örnek tutumu da bu reaksiyona yol açmayacağına göre Tr’nin derdi, davası nedir?

Erdoğan, Çanakkale töreninde “Dedeleriniz geldi, kimi ayaklarının üzerinde kimi tabutla geri döndü. Aynı niyetle gelecekseniz bekleriz. Sizi de dedeleriniz gibi  uğurlayacağız. İstanbul’u Konstantinapol yapamayacaksınız.”

Cumhur ittifakının biricik  ortağı ve Erdoğan’ın gönüllü  “kader ve beka”  arkadaşı, kafatasçı Devlet Bağçeli de şöyle dedi: “Hala Viyana’yı unutmamışlar, hala Kosova’yı unutmamışlar, hala İstanbul’un fethini hazmedememişler, hala Türk milletinin muzaferliğini akıllarından çıkaramamışlar ama biz de bu zalimleri unutmadık. Biz de bu Haçlı kafilesini asla hafızamızdan silip atmadık. Tarih uyanıyor, coğrafya ses veriyor, Türk milleti yeniden doğruluşa geçiyor”.

Bunlar sıradan birilerinin kahve konuşması değil, biri devletin başkanı diğeri ise yardımcısı... Bunlar iki suç ortağı iki katil...Bunlar geçmişten günümüze çok sayıda katliam yaptırdılar. 109 kişi Ankara, 5 kişi Diyarbakır, 33 kişi Suruç, 56 kişi Antep vb...tarihtekileri de saymıyoruz: Maraş, Sivas... Hendek provakasyonlarıyla açıktan bodrumlarda yüzlerce sivil insanı yaktılar. Tayyib her gün şu kadar  öldürdük diye ölü sayıyordu. Bunlar Kürd ve Kürd davasına bulaşanlar, onun için önemsizler... Peki Avrupadaki islami faşist teröristlerin katliamları kendisini İslam halifesi gören birinden ayrı değerlendirmek mümkün mü?

Bunlar dünyayı bir görmüyor. İnsanlığı bir bütün olarak görmüyor. İslam ve Hristiyan (diğerleri) olarak ikiye ayırıyorlar. İslam ve Türk olmayanları düşman kutbunda görüyorlar. İslamofobi uydurulmuş boş bir kavramdır. Saldırılarına gerekçe oluşturmak için bir mağdur rolü oynamada kullandıkları bir argümandır.

Sonuç olarak Tr’nin İslami- faşist iktidarı bütün insanlık icin bir tehdittir. Kimse bunlarla aynı dünyada ortak bir yaşam olacağını düşünemez.  Geçici çıkarları için bunları görmezlikten gelenler yarın daha büyük bedeller ödemek zorunda kalacaklardır. Çünkü bunların İD’den(IŞİD) farkı yoktur. Hatta onun sahipleridirler.

 

Yeni Yorum yaz

The comment language code.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Category