Skip to main content
okuma zamanı
dakika
okunmuş

Kamuoyuna

Wed, 07/31/2019 - 01:47
1 comment

 

 

 

 

 

 

Kamuoyuna

29.07.19 tarihli Yeni Özgür Politika gazetesinde çıkan habere göre,  Kürdistan Ulusal Kongresi(KNK) Brüksel’de bir toplantı  gerçekleştiriyor.   Bu toplantıda KAWA hareketi adına Hüseyin Erkan’ın da bir açıklama yaptığını yazıyor.

Hüseyin Erkan’ın KAWA Hareketini temsil etme yetkisi olmadığı gibi, KAWA ile hiç bir örgütsel ilişkisi yoktur. Bugüne kadar KAWA hareketinin hiç bir biriminde sorumluluk sahibi olmamıştır.  Bir dönem PKK’li olmuş, daha sonra PKK’den kaçarak Kawacıların yanına gelmiş. Bu süre zarfında Kawacılar kendisine yardımcı olmuştur.  Kendi adına ne yapar onu bilemeyiz ama KAWA adına yaptığı açıklamanın bizimle ve düşüncelerimizle bir ilgisi yoktur.

Kürd ulusu dört sömürgeci devletin kıskacında ve soykırım saldırısı altındadır. Diğer sömürgecilere model oluşturan ve başat rol oynayan Türk Sömürgecileridir. Hiç kuşkusuz ulusal birlik olmadan Kürdler bu saldırıyı göğüsleyemez ve milli mücadeleyi zafere taşıyamaz.

Geçmişten beri KAWA hareketi Kürd ulusal birliğinden, Kürdistan’daki siyasi güçler arasında birlikten yanadır. Bunun önemi üzerinde ısrarla durmakta yarar var. Bunun için Kürdistani hareketler arasında olması gereken uygun bir dil ve uslubu doğru görmektedir. Kürdistani güçleri birbirine düşmanlaştıran tutum ve davranışlardan, aslı olmayan karalamalardan uzak durur. Bunun milli kurtuluş mücadelesine hizmet etmeyeceği açıktır. Ama ne yazık ki Kürdistan’daki bazı güçler ulusal birlik, ulusal kurtuluş politikasından yoksunlar. Önceliği, Kürdistani güçlerden çok dört sömürgeci güçle “ ittifak” arayışında arıyorlar. Kürdistan  bağımsızlık stratejisine sahip olmayan, ulusal talepleri savunmayan güçlerle ulusal birlik olmayacağı da açıktır.

KAWA Hareketi

 

Yeni Yorum yaz

The comment language code.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Category